Halowy Puchar Warszawy 2020

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W HALOWYM PUCHARZE WARSZAWY organizowany przez Praską Ligę Piłki Halowej.

Turniej jest objęty Patronatem Prezydenta m. st. Warszawy.

Halowy Puchar Warszawy zorganizowany zostanie w formie 4 turniejów halowych w wybranych dzielnicach Warszawy w marcu i kwietniu 2020 r.  Kwalifikacje odbędą się :

8 marca 2020r. I Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Dzielnicy Targówek,

14 marca II Turniej kwalifikacyjnym odbędzie się Dzielnicy Wawer,

28 marca 2020r III Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Dzielnicy Mokotów,

5 kwietnia 2020r.  IV Turniej kwalifikacyjny odbędzie się  w Dzielnicy Żoliborz.

 

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego zdobędą kwalifikacje do turnieju Finałowego.

Turniej Finałowy rozegrany będzie na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40 w niedzielę 19 kwietnia 2020r. w godz. 12.00 – 19.00.

Główna nagroda HPW wynosi 2000 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy emailem maz.praga@zhr.pl oraz telefonicznie +48 608 395 154

 

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników, a grają na boisku po pięciu zawodników (4 zawodników plus bramkarz). Obowiązują zasady futsalu. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy w którym zapisuje kto strzelił bramkę, kto dostał kartkę. Zmian dokonuje się systemem hokejowym czyli bez przerw. Będzie zapewniona woda dla każdej drużyny.

 Trzy najlepszy drużyn turnieju otrzymają puchary i medale, rozdamy również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, króla strzelców, bramkarza oraz najlepszego asystującego.

Właśnie mija 18 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, a zawodnikami może być każdy od 16 roku życia.

 W swojej historii PLPH rozgrywki prowadziły oprócz Naszej dzielnicy na Pradze-Północ, Pradze Południe i Białołęce. Obecnie systematycznie organizuje rozgrywki na hali na Targówki i na sztucznej trawie na Pradze Południe.

 

W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa.

 

Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

 

Zapraszamy do zgłaszania się oraz do kibicowania i udziału wiadomości na stronie www.plph.waw.pl oraz fb PraskaLigaPiłkiHalowej.

 

 

 

 

Skip to content