Park w Powsinie tło

Korzystajmy odpowiedzialnie

W ostatnim czasie nastąpiły duże zmiany w infrastrukturze rekreacyjnej Parku Kultury w Powsinie. Chcemy aby każdy użytkownik mógł aktywnie spędzić czas wolny na świeżym powietrzu. Na nowym placu zabaw i placu gier zaoferowaliśmy całkiem nowe możliwości aktywności. Jednakże nie zawsze są wykorzystywane zgodnie z przeznaczaniem. Nowe wyposażenie może zostać szybko zniszczone przez nieodpowiedzialnych użytkowników lub braku nadzoru opiekunów , a pierwsze przejawy tego  stanu rzeczy są już niestety widoczne.

Na nowym placu zabaw dochodzi do regularnego zapychania źródełka wody pitnej wrzucanymi śmieciami, zrębkami z bezpiecznej nawierzchni i innymi materiałami. Efektem jest wylewająca się woda z misy i konieczność zamknięcia źródełka do czasu jego wyczyszczenia.  Zrębki z nawierzchni bezpiecznych są również – przy biernej postawie opiekunów – przenoszone na trawniki, ciągi piesze, nawierzchnie z EPDM, a nawet na odległy teren dziecięcego amfiteatru.

Na niedawno otwartym placu gier, cieszącym się dużą popularnością, dochodzi do umyślnej dewastacji torów do mini golfa. Niektórzy użytkownicy wykorzystują kije do mini golfa jak maczugi służącej do uderzania we wszystkie elementy wyposażenia, a nie w piłkę. Na nowym torze są już widoczne uszkodzenia, które nie wyglądają na przypadkowe i incydentalne.

Dokładamy starań aby udostępniana Państwu infrastruktura była w jak najlepszym stanie technicznym, równocześnie prosząc o zwrócenie uwagi na przejawy wandalizmu.

W przypadku zauważenia działań, których celem jest niszczenie infrastruktury prosimy o kontakt i zgłaszanie tego faktu ochronie pod numerem 883 488 346 lub pracownikom Parku pod numerem 22 648 48 11.

Poidełko z zapchanym odpływem

Uszkodzony tor do mini golfa

Skip to content