Park w Powsinie tło

Na majówkę do Powsina

Zapraszamy do odwiedzenia Parku Kultury w Powsinie w weekend majowy. W tym roku długi weekend majowy rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa aż do 6 maja.

Podczas majówkowego weekendu oprócz udziału w organizowanych, tradycyjnych  wydarzeniach kulturalnych i sportowych zapraszamy do skorzystania  z codziennych atrakcji Parku Kultury w Powsinie  jak wypożyczalnia sprzętu sportowego, gdzie można skorzystać ze stołów do tenisa stołowego, zagrać w piłkarzyki, wypożyczyć sprzęt do siatkówki lub leżaki.  W pawilonie rekreacyjno-sportowym czekają nowe, zmodernizowane korty tenisowe, sauna i kręgielnia.

Na wszystkich, którzy chcieliby zatrzymać się w Parku na dłużej czekają wygodne i bogato wyposażone domki turystyczne oferujące wypoczynek w przepięknej okolicy.

Ponadto Park Kultury w Powsinie w czasie weekendu zainauguruje sezon zmagań sportowych i wydarzeń kulturalnych. W weekend 5 i 6 maja odbędzie się pierwsze w tym sezonie współzawodnictwo przeznaczone dla miłośników tenisa stołowego i szachów.

W sobotę 5 maja na terenie wokół wypożyczalni zostanie rozegrany pierwszy z cyklu turniej tenisa stołowego. Zapisy będą możliwe w dniu zawodów od godziny 11:30, gry rozpoczną się w samo południe. Kolejne turnieje zostaną rozegrane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, a najlepsza szesnastka całego cyklu będzie mogła zmierzyć się we wrześniu w turnieju Masters o tytuł Mistrza Parku Kultury w Powsinie w tenisie stołowym.

6  maja zapraszamy natomiast  do wzięcia udziału w turnieju szachowym „64-pola” w grzybku szachowym. Turniej będzie rozgrywany w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, a zdobywca największej liczby punktów w całym letnim cyklu otrzyma tytuł Mistrza Parku Kultury w Powsinie w szachach.

Ponadto, Park Kultury w Powsinie zaprasza na pierwszy koncert, otwierający sezon kulturalny w amfiteatrze. Wydarzenie odbędzie się już 6 maja 2018 r o godzinie 14.00. Na scenie wystąpi Darek Bernatek – laureat  programu telewizyjnego „Szansy na sukces” . W programie utwory z repertuaru m.in. Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona.

Zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

plakat 64-pola turniej szachowyplakat turniej tenisa stołowego

Skip to content