Basen

Sezonowy basen kąpielowy jest w trakcie modernizacji, przewidywany termin udostępnienia obiektu: lipiec 2019 roku.

Tak zmienia się Park Kultury w Powsinie – otwarcie zmodernizowanego kompleksu kąpielowo-wypoczynkowego już wkrótce.

Park Kultury w Powsinie już niedługo odda do użytku  kolejny obiekt po modernizacji. Tym razem jest to nowoczesny zespół basenów kąpielowych  przystosowany dla dorosłych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Kompleks kąpielowo-wypoczynkowy usytuowany  na terenie  o powierzchni całkowitej 6368,19 m2. Z czego niecki basenów zajmują powierzchnię 475,64m2, wodny plac zabaw z nawierzchnią EPDM i wodotryskiem – 166,40 m2.

Basen na terenie Parku Kultury w Powsinie istnieje od 1958 roku. Ostatnio był remontowany w  2005 r. a obecna modernizacja, w odróżnieniu od poprzedniej, stanowi kompleksową przebudowę obiektu wraz z nowoczesnym zagospodarowaniem terenu wokół niecek basenowych.

Wymienione zostały elementy widoczne i niewidoczne dla użytkowników. Elementy niewidoczne to stacja uzdatniania wody i rurociągi. Z elementów widocznych uległo zmianie  pokrycie niecek basenów, zbudowano wodny plac zabaw i zjeżdżalnię wodną przy niecce głównej. Na terenie pojawiła się nowa mała architektura oraz  plac zabaw dla dzieci nawiązujący do wodnego charakteru miejsca. Przemianie uległ także budynek, w którym pojawiły się nowe bezobsługowe szatnie, toalety i prysznice. Budynek  zyskał nową elewację z elementami z drewna i drzwiami  wypełnionymi matowym szkłem.

W  zrealizowanym projekcie wzięto pod uwagę przystosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiła się wygodna szatnia z natryskiem i  nogomyjka z łagodnymi zjazdami przed  wejściem do głównego basenu. Dzięki temu z obiektu mogą  korzystać osoby z trudnościami w poruszaniu się.

Zespół basenów składa się z niecki głównej ze zjeżdżalnią, o wymiarach 12,5 m x 25,0 m, głębokości  od 110 cm do 190 cm i brodzika ze stałymi elementami do zabawy o głębokości od 20 cm do 40 cm.

Całkowitą nowością jest strefa gdzie można wygodnie odpocząć przy basenie pod pergolami. W tej części zainstalowano drewniane leżanki nawiązujące wyglądem do elementów wyposażenia znajdujących się na terenie całego Parku Kultury. Przy basenie postawiono również kilka plażowych koszy do siedzenia.

Teren został skomponowany tak by strefy relaksu przenikały się z miejscami przeznaczonymi do aktywności. Zainstalowano  dwa przewijaki, ławki i stoliki z siedzeniami. Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw, jednego wodnego z zamgławiaczami, drugiego oddalonego nieco od niecek basenowych, gdzie ustawiono suchą zjeżdżalnię z siatkami do wspinania, zaprojektowane w formie barwnego statku.

Na terenie wokół basenów posadzono łącznie 1227 roślin. W tym 309  krzewów ozdobnych, 180 krzewów szpalerowych, 428 traw i bylin, 310 roślin cebulowych.  Teren po rekultywacji zyskał 2719,08 m2 trawników. Na terenie zainstalowano różnej wysokości kamienne gabiony w naturalny sposób dopełniające przestrzeń pomiędzy istniejącymi drzewami i alejkami.

Celem modernizacji terenu basenu kąpielowego było unowocześnienie obiektu i stworzenie optymalnych warunków dla wypoczynku. Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymują  atrakcyjne  miejsce  zarówno architektonicznie, jak też pod względem przyrodniczym,  jednocześnie nawiązujące do leśnego charakteru Parku Kultury.

Zmodernizowany kompleks basenowy  tworzy spójną przestrzeń wraz z poprzednimi  inwestycjami w Parku Kultury w Powsinie: otwartym  jesienią 2018 roku placem gier z 18-dołkowym torem do minigolfa, boiskami do gier zespołowych i  posadowionym wśród drzew placem zabaw, służącym  gościom Parku Kultury od czerwca 2018 roku.

Modernizacja kompleksu kąpielowo-wypoczynkowego trwała od października 2018 r., a gotowy obiekt przekazany zostanie do eksploatacji na przełomie czerwca i lipca 2019 r.

 

Basen kąpielowy w Parku Kultury w Powsinie będzie się składał  z:

  •  basenu głównego o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,0 m do 1,8 m wyposażonego w spiralną zjeżdżalnię o długości 25 m
  • brodzika dla dzieci o wymiarach 16,5 m x 8,5 m  i głębokości do 0,4 m
  • placu wodnego z atrakcjami wodnymi
  • suchego placu zabaw w kształcie statku

Godziny otwarcia

W związku z trwającą procedurą uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie – datę otwarcia basenu podamy wkrótce.

C

Informacje i rezerwacje

Recepcja pawilonu:

tel. +48 22 648 48 11 wew. 127
(w okresie funkcjonowania basenu)

wew. 125 (w pozostałej części roku)

Cennik

Skip to content