Basen

Godziny otwarcia

Basen kąpielowy nieczynny

Zapraszamy ponownie w sezonie letnim w 2020 roku.

Informacje

Kontakt:

tel. +48 22 648 48 11, 12  wew. 125 (informacji udziela recepcja pawilonu rekreacyjno-sportowego)

Cennik

BILETY INDYWIDUALNE

Usługa Normalny Ulgowy
Bilet wstępu całodniowy 20,00 zł 12,00 zł
Bilet wstępu po 16:00 12,00 zł 8,00 zł
Karta Warszawiaka/ Karta Młodego Warszawiaka 18,00 zł 10,00 zł
Karnet 10 wejść 170,00 zł 100,00 zł
Wynajęcie leżanki* 10,00 zł
Wynajęcie leżaka* 8,00 zł 6,00 zł
Bilet wstępu z kartą KWS lub Abonamentem na siłownię 15,00 zł
Bilet wstępu dla rezydenta Ośrodka Wypoczynkowego 5,00 zł
Opłata za zgubiony kluczyk do szatni 20,00 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BILETY RODZINNE

1 dorosły + 2 dzieci 40,00 zł
1 dorosły + 3 dzieci 48,00 zł
1 dorosły + 4 dzieci 56,00 zł
1 dorosły + 5 dzieci 64,00 zł
2 dorosłych + 1 dziecko 45,00 zł
2 dorosłych + 2 dzieci 53,00 zł
2 dorosłych + 3 dzieci 61,00 zł
2 dorosłych + 4 dzieci 69,00 zł
2 dorosłych + 5 dzieci 77,00 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Zwrotna kaucja za wynajęcie leżaka/leżanki  10 zł (wnoszona gotówką)

AKCEPTUJEMY :

AKceptujemy pakiet sportowy OK System

 

 

Akceptujemy Karty FItprofit

 

 

zdjęcie szafki ubraniowej w szatni budynku basenu

 

 

Szafki są dostępne w budynku szatni w ilości 100 szt. Na czas korzystania pobierany jest w automacie zamka depozyt w kwocie 2 zł (należy mieć przy sobie monetę o nominale 2 zł), zwracany po zakończeniu korzystania z szafki.

 

 

 

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE CENNIKA:

1. Bilet ulgowy na basen przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji): emerytom, rencistom, dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, studentom i osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom.

2. Bilet ulgowy na wynajęcie leżaka przysługuje za okazaniem ważnej legitymacji: emerytom, rencistom i osobom z niepełnosprawnościami.

3. Osoba dorosła – osoba, która ukończyła 18 rok życia.

4. Dziecko – osoba, która nie ukończyła 18 roku życia.

5. Dzieci do dnia 4-tych urodzin – wstęp bezpłatny, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która opłaciła bilet wstępu.

6. Posiadacz ważnej karty KWS i Karnetu na siłownię – osoba posiadająca ważną kartę przedpłaconą, abonament na usługi oferowane w pawilonie rekreacyjno-sportowym Parku Kultury w Powsinie.

7. Weterani zamieszkujący teren m.st. Warszawy dodatkowe 10% zniżki od przysługujących cen.

8. W soboty Weterani zamieszkujący teren m.st. Warszawy wstęp bezpłatny po godzinie 12:00.

9. Karnet 10 wejść do wykorzystania w sezonie, w którym został zakupiony.

10. Leżanki to stałe miejsca do leżenia ustawione w przestrzeni basenu kąpielowego, ponumerowane od 1 do 24. W celu wynajmu miejsca należy zgłosić kasjerowi taką chęć i wskazać numer miejsca, którym jest się zainteresowanym. Kasjer informuje o dostępności lub wskazuje inne wolne miejsca. W chwili zaakceptowania wskazanego miejsca jest pobierana opłata zgodnie z cennikiem oraz zwrotna kaucja, która jest zwracana w momencie opuszczania terenu basenu, bądź rezygnacji z korzystania z leżanki. Podstawą zwrotu kaucji jest przekazanie kasjerowi druku KP, który został wydany w momencie jej wypożyczenia.

11. Leżaki to ruchome miejsca do leżenia, które można wypożyczyć w kasie basenu. W celu wynajmu leżaka należy zgłosić kasjerowi taką chęć. Kasjer informuje o dostępności leżaków. Za wypożyczenie leżaka pobierana jest opłata zgodnie z cennikiem oraz zwrotna kaucja, która jest zwracana w momencie zwrotu leżaka. Podstawą zwrotu kaucji jest przekazanie kasjerowi druku KP, który został wydany w momencie wypożyczenia.

Plan basenu

Komunikat dotyczący jakości wody na pływalni odkrytej:

Obiekt Ocena jakości wody
Basen rekreacyjny duży
Basen rekreacyjny mały
Plac wodny

Roczna ocena jakości wody w roku 2019.pdf

 

Tak zmienia się Park Kultury w Powsinie – basen kąpielowy już czynny!

Nowoczesny zespół basenów kąpielowych  przystosowany dla dorosłych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Kompleks kąpielowo – wypoczynkowy usytuowany  na terenie  o powierzchni całkowitej 6368,19 m2. Z czego niecki basenów zajmują powierzchnię 475,64m2, wodny plac zabaw z nawierzchnią EPDM i wodotryskiem – 166,40 m2.

Basen na terenie Parku Kultury w Powsinie istnieje od 1958 roku. Ostatnio był remontowany w  2005 r., a obecna modernizacja, w odróżnieniu od poprzedniej, stanowi kompleksową przebudowę obiektu wraz z nowoczesnym zagospodarowaniem terenu wokół niecek basenowych.

Wymienione zostały elementy widoczne i niewidoczne dla użytkowników. Elementy niewidoczne to stacja uzdatniania wody i rurociągi. Z elementów widocznych uległo zmianie  pokrycie niecek basenów, zbudowano wodny plac zabaw i zjeżdżalnię wodną przy niecce głównej. Na terenie pojawiła się nowa mała architektura oraz  plac zabaw dla dzieci nawiązujący do wodnego charakteru miejsca. Przemianie uległ także budynek, w którym pojawiły się nowe bezobsługowe szatnie, toalety i prysznice. Budynek  zyskał nową elewację z elementami z drewna i drzwiami  wypełnionymi matowym szkłem.

W  zrealizowanym projekcie wzięto pod uwagę przystosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiła się wygodna szatnia z natryskiem
i  nogomyjka z łagodnymi zjazdami przed  wejściem do głównego basenu. Dzięki temu z obiektu mogą  korzystać osoby z trudnościami w poruszaniu się.

Zespół basenów składa się z niecki głównej ze zjeżdżalnią, o wymiarach 12,5 m x 25,0 m, głębokości  od 110 cm do 190 cm i brodzika ze stałymi elementami do zabawy o głębokości od 20 cm do 40 cm.

Całkowitą nowością jest strefa gdzie można wygodnie odpocząć przy basenie pod pergolami. W tej części zainstalowano drewniane leżanki nawiązujące wyglądem do elementów wyposażenia znajdujących się na terenie całego Parku Kultury. Przy basenie postawiono również kilka plażowych koszy do siedzenia.

Teren został skomponowany tak by strefy relaksu przenikały się z miejscami przeznaczonymi do aktywności. Zainstalowano  dwa przewijaki, ławki i stoliki z siedzeniami. Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw, jednego wodnego z zamgławiaczami, drugiego oddalonego nieco od niecek basenowych, gdzie ustawiono suchą zjeżdżalnię z siatkami do wspinania, zaprojektowane w formie barwnego statku.

Na terenie wokół basenów posadzono łącznie 1227 roślin. W tym 309  krzewów ozdobnych, 180 krzewów szpalerowych, 428 traw i bylin, 310 roślin cebulowych.
Teren po rekultywacji zyskał 2719,08 m2 trawników. Na terenie zainstalowano różnej wysokości kamienne gabiony w naturalny sposób dopełniające przestrzeń pomiędzy istniejącymi drzewami i alejkami.

Celem modernizacji terenu basenu kąpielowego było unowocześnienie obiektu i stworzenie optymalnych warunków dla wypoczynku. Mieszkańcy Warszawy
i okolic otrzymują  atrakcyjne  miejsce  zarówno architektonicznie, jak też pod względem przyrodniczym,  jednocześnie nawiązujące do leśnego charakteru Parku Kultury.

Zmodernizowany kompleks basenowy  tworzy spójną przestrzeń wraz z poprzednimi  inwestycjami w Parku Kultury w Powsinie: otwartym  jesienią 2018 roku placem gier z 18-dołkowym torem do minigolfa, boiskami do gier zespołowych i  posadowionym wśród drzew placem zabaw, służącym  gościom Parku Kultury od czerwca 2018 roku.

Basen kąpielowy w Parku Kultury w Powsinie składa się  z:

  • basenu głównego o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,0 m do 1,8 m wyposażonego w spiralną zjeżdżalnię o długości 25 m
  • brodzika dla dzieci o wymiarach 16,5 m x 8,5 m  i głębokości do 0,4 m
  • placu wodnego z atrakcjami wodnymi
  • suchego placu zabaw w kształcie statku
Skip to content