Warszawa czyta w powsinie

Warszawa czyta w Powsinie – Mokotów czyta w Powsinie

Kiedy:
4 Lipiec 2020@11:00 – 15:30
2020-07-04T11:00:00+02:00
2020-07-04T15:30:00+02:00
Gdzie:
mały amfiteatr na placu zabaw
Koszty:
Bez opłat

W najbliższa sobotę zapraszamy do Parku Kultury w Powsinie do małego amfiteatru do wspólnego czytania książek. Wraz z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Mokotów przygotowaliśmy wiele atrakcji związanych z książkami. Jak wiemy, czytanie ma same zalety. Poszerza wiedzę, inspiruje, rozwija wyobraźnię, kształtuje osobowość, a nawet ułatwia zasypianie.

W programie:

Godz. 11.00-15.30

 Działania animacyjne prowadzone przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Mokotów związane z książką i czytelnictwem:

– rebusy, zagadki, krzyżówki;

– czytanie dla maluszków z rodzicami;

– prowadzenie gry Story Cubes:

“Rzuć wszystkimi dziewięcioma kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od “Dawno, dawno temu” lub jeśli wolisz “Pewnego razu”. Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć obrazków, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie! Im więcej będziesz grał w Story Cubes, tym z większą łatwością będzie Ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo.”

– projektowanie koszulek z hasłami promującymi czytanie,

– mobilna biblioteka – zapisy do mokotowskiej biblioteki,

– fotościanka.

Godz. 12.00 – 14.00

 „CZYTELNIA NA KÓŁKACH”  działania teatralno – animacyjne przygotowane przez Fundację ART

1. „Witajcie w naszej bajce”

 To performer’s muzyczny, na podstawie  spektaklu w reż. Anny Seniuk „Nutki Pana Kleksa” oparty na znanych i bardzo lubianych wierszach Jana Brzechwy i tekstach ze słynnej „Akademii Pana Kleksa”. Repertuar uniwersalny zarówno dla dzieci jak i rodziców oraz dziadków. Wystąpi dwóch aktorów z Teatru Narodowego w Warszawie oraz prowadząca postać inspicjentki. Działanie będzie formą edukacji teatralnej i muzycznej. Postać inspicjentki Heszemery będzie starała się uczyć dzieci pojęć związanych z teatrem to jednak będzie co chwilę przerywane z różnych przyczyn głównie z powodu konieczności zaśpiewania piosenki. Zabawowa akcja i wesołe  brawurowo wykonane,  znane i lubiane piosenki,  a także wspólne śpiewanie zaangażują dzieci. Piosenki oczywiście na podstawie wierszy Jana Brzechwy tj. Kaczka dziwaczka, Leń, Psie smutkiNa wyspach Bergamutach, Witajcie w naszej bajce, ale to tylko niektóre z utworów, które dzieci usłyszą. Aktorzy wprowadzą najmłodszych widzów w świat bajki i teatru, wędrując po przeróżnych stylach muzycznych: klasyka, pop, reggae, blues, jazz i disco.

Po krótkiej przerwie – mały konkurs zagadkowy z symbolicznymi  nagrodami.

2. Teatr wykonany techniką  Kamishibai połączony z pokazem animacji, w wykonaniu aktora Teatru Baj.

3. Warsztaty plastyczne – wykonaj swoja książkową karbowaną  maskotkę – zakładkę.

Godz. 14.00 – 15.00  – spotkanie z Zofią Stanecką, autorką świetnych książek dla dzieci, m.in. sfilmowanej serii o Basi, znawczynią Narnii i pasjonatką Tolkiena. Będzie możliwość kupna książek i uzyskania autografu.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Skip to content