ODWOŁANY – Opera wśród drzew część 2

26 lipca 2017
Kiedy:
20 Sierpień 2017@14:00 – 15:30
2017-08-20T14:00:00+02:00
2017-08-20T15:30:00+02:00
Gdzie:
Amfiteatr Parku Kultury w Powsinie
Koszty:
Bez opłat

Ze względu na warunki pogodowe jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejszy koncert. Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Koncert muzyki operowej ,podczas którego zostaną wykonane najpiękniejsze utwory G.F.Haendla, W.A.Mozarta, Ch.W.Glucka, S.Moniuszki.

Koncert zostanie wykonany przez znamienitych śpiewaków operowych, Panią Wandę Franek – mezzosopran,Grzegorza Hardeja – kontratenora i Pawła Czekałę – bas, oprawę muzyczną zapewni kwartet smyczkowy – The Tonacja, który także w zabawny sposób przybliży kulisy i anegdoty związane z prezentowanymi utworami.

Wanda Franek

mezzosopran, ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie profesor Jadwigi Rappé w 2010 roku. Jest laureatką pierwszej nagrody Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach oraz trzeciej nagrody w Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju. Jest finalistką I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi w Lublinie.

Jeszcze podczas studiów, w 2008 roku, zadebiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej partią Lucindy w operze Kochanek wszystkich B. Galuppiego. Od października 2012 współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową przy produkcjach Manon Lescaut w reżyserii Mariusza Trelińskiego oraz Lohengrin w reżyserii Antony’ego McDonalda.

W latach 2013-2015 Wanda Franek była adeptką Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej, gdzie współpracowała z Eytanem Pessenem, Matthiasem Rexrothem oraz Izabelą Kłosińską. W 2014 roku w ramach programu Aldeburgh Music, zadebiutowała na deskach Snape Maltings w Aldeburgh, Wielka Brytania, gdzie zaśpiewała partię Amora w Koronacji Poppei C. Monteverdiego w reżyserii Daisy Evans. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Operą Krakowską przy koprodukcji z Trondheim Symfoniorkester Mefistofelesa A. Boito w reżyserii Tomasza Koniny.

Wiosną 2015 roku zaśpiewała po raz pierwszy partię Doroty w operze J. Stefaniego Cud albo Krakowiaki i Górale w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, wystąpiła w roli królowej Erenice w Sosarme G. F. Händla z towarzyszeniem Capelli Cracoviensis oraz na Festiwalu Mozartowskim Warszawskiej Opery Kameralnej wykonując koncertowe wersje najpiękniejszych arii z oper W. A. Mozarta. W listopadzie 2015 wystąpiła w produkcji Opery Narodowej Straszny dwór w reżyserii Davida Pountneya pod batutą Andryi’a Yurkevicha jako Stara niewiasta.

W sezonie 2016/2017 artystka zadebiutowała w partiach Mercedes w premierowej realizacji Carmen G. Bizeta oraz Suzuki w Madamie Butterfly G. Pucciniego w Operze na Zamku w Szczecinie. Następnie wystąpiła ponownie w roli Starej niewiasty w Strasznym dworze w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. W Maju 2017 roku wystąpi po raz pierwszy w roli Loli w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagniego na inauguracji XIX Festiwalu i XVII Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Wanda Franek koncertowała między innymi z Jerzym Maksymiukiem, Tadeuszem Strugałą, Tadeuszem Wojciechowskim, Władysławem Kłosiewiczem czy Ewą Strusińską.

Nadchodzący sezon artystka otworzy w Teatrze Wielkim Operze Narodowej rolą w Arete w „Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego

Grzegorz Hardej

kontratenor, działacz społeczno-kulturalny

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof Anny Radziejewskiej. Pomysłodawca i realizator licznych projektów artystycznych. W latach 2012 – 2015 główny koordynator trzech Edycji projektu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej i trzech edycji projektu Mozart OFF przy Festiwalu Mozartowskim. Naukę muzyki rozpoczął w dzieciństwie w Towarzystwie Śpiewaczym „Lutnia” w Warszawie, później realizował się w telewizyjnym zespole fasolki, w teatrze Słowa i jako aktor dubbingowy. W 2007 roku jako stypendysta „Fundazione Romualdo del Bianco” ukończył „V Międzynarodowy Kurs Muzyki Barokowej we Florencji”, pod kierunkiem Paula Esswooda.  Zadebiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej partią Mingone w operze L’amante di tutte B. Galuppiego.  Występował między innymi w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w operze „Sen Nocy Letniej” B.Brittena, Teatrze Wielkim w Łodzi w operze ” Juliusz Cezar w Egipcie” G.F. Haendla, w Teatrze Rozmaitości w spektaklu TitAnik Warszawie. Pod koniec 2015 roku wziął udział w prawykonaniu opery „Immanuel Kant” Leszka Możdżera w Warszawskiej Operze Kameralnej. W 2016 roku wziął udział w premierze „Out at Sea” Blanki Stachelek w The Crescent Theatre w Birmingham w Anglii. W 2017 roku wziął udział w realizacji spektaklu „Bzik Tropikalny” na dwudziestolecie spektaklu Grzegorza Jarzyny w TR Warszawa.

TheTonacja

Kwartet Smyczkowy TheTonacja to przede wszystkim grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – muzyka. Zespół tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych w Gdańsku i Warszawie. Każdy z osobna przeszedł indywidualną ścieżkę edukacyjną i wniósł do grupy coś innego. Stworzyło to istną mieszankę wybuchową. Dzięki otwartości na różne style muzyczne TheTonacja posiada bogaty repertuar koncertowy. Z powodzeniem łączy swobodę popkultury z harmonią klasyki. Odważne aranżacje sprzyjają odkrywaniu nowych horyzontów brzmieniowych.

Joachim Łuczak – I skrzypce

Joanna Gręziak – II skrzypce

Justyna Kostrzoń – altówka

Kamila Wyrzykowska – wiolonczela