O Parku

Opis Parku

Park Kultury położony jest w południowej części Warszawy na granicy Ursynowa i Wilanowa. Teren Parku liczy 50 hektarów o urozmaiconej rzeźbie terenu i jest przedzielony na dwie części wąwozem biegnącym ze wschodu na zachód.

Wschodnia część terenu pełni głownie funkcje rekreacyjno-sportowe i to na niej znajduje się większość atrakcji, takich jak sezonowy basen, ośrodek wypoczynkowy, nowoczesny plac zabaw, plac gier z minigolfem i boiskami do siatkówki i siatkówki plażowej, oraz pawilon sportowy z siłownią, sauną, kręgielnią i kortami tenisowymi. Część zachodnia ma charakter głównie leśny.

Wśród drzew rosnących na terenie Parku zachowało się dużo starodrzewu, czyli drzew w wieku ponad 100 lat. Najbardziej znanym z nich jest „Hetman” – dąb szypułkowy – obecnie pomnik przyrody. Jest też grupa topól czarnych rosnących na skarpie,  sosny przy pętli autobusowej, czy też  wiele dębów  w różnych częściach Parku. Spacerując po południowej części Parku, tuż nad brzegiem Skarpy, warto zwrócić uwagę na zachowane w doskonałym stanie pozostałości okopów i rowów łącznikowych; będących pamiątkami czasów ostatniej wojny.

Dzięki drzewom Park jest ostoją wielu gatunków zwierząt – głównie ptaków. Można tu zobaczyć nie tylko sikory, ale też dzięcioły, sójki czy sowy. Wiele radości odwiedzającym sprawiają również obecne tu wiewiórki.

Przez teren Parku Kultury przebiegają fragmenty szlaków turystycznych PTTK – zielonego i czerwonego. Przekraczają one granicę Parku na skrzyżowaniu ul. Maślaków i Muchomora w okolicy polany ogniskowej Lasów Miejskich m.st. Warszawy. Na początku trasa jest wspólna, potem jednak szlaki rozdzielają się. Czerwony prowadzi na wschód przez tereny rekreacyjno-sportowe Parku, natomiast zielonym, skręcając w ul. Trufli, można dotrzeć do Ogrodu Botanicznego PAN.

 • Aktualności

 • Wydarzenia

  Maj
  15
  sob
  12:00 Ćwiczenia z Qigong
  Ćwiczenia z Qigong
  Maj 15@12:00 – 13:30
  Ćwiczenia z Qigong @ Maślaków 1
  Zapraszamy na bezpłatne ćwiczenia w plenerze z Qigong organizowane na polanie przed amfiteatrem w Parku kultury w Powsinie. Zajęcia poprowadzi Fundacja Dantian. Spotkanie przed “Klubokawiarnia” o godz. 12.00.  
  Maj
  22
  sob
  12:00 Turniej tenisa stołowego
  Turniej tenisa stołowego
  Maj 22@12:00 – 18:30
  Turniej tenisa stołowego @ Maślaków 1
  Zapraszamy na turniej tenisa stołowego który odbędzie się 22 maja przy pawilonie rekreacyjno-sportowym  o godzinie 12:00. Zapisy na turniej  prowadzone będą od godziny 11:30.  
  Maj
  29
  sob
  12:00 Ćwiczenia z Qigong
  Ćwiczenia z Qigong
  Maj 29@12:00 – 13:30
  Ćwiczenia z Qigong @ Maślaków 1
  Zapraszamy na bezpłatne ćwiczenia w plenerze z Qigong organizowane na polanie przed amfiteatrem w Parku kultury w Powsinie. Zajęcia poprowadzi Fundacja Dantian. Spotkanie przed “Klubokawiarnia” o godz. 12.00.  
  Cze
  5
  sob
  13:00 Turniej szachowy “64 pola” . Rod...
  Turniej szachowy “64 pola” . Rod...
  Cze 5@13:00 – 16:00
  Turniej szachowy "64 pola" . Rodzinny turniej szachowy.
  W dniu 5 czerwca zapraszamy na rodzinny turniej szachowy “64 pola” zorganizowany dla najmłodszych z okazji dnia dziecka. Zapisy w dniu turnieju od godziny 12:30 przy grzybku szachowym.
 • Skip to content