Basen

Godziny otwarcia

Basen kąpielowy czynny będzie od 15 czerwca 2023 r. od godziny 15:00

W dniu 15 czerwca sprzedaż biletów od 15:00 do 20:00

 

Basen kąpielowy czerwiec – lipiec czynny codziennie od 10:00 do 21:00

Sprzedaż biletów czerwiec lipiec codziennie od 10:00 do 20:00

Basen kąpielowy sierpień czynny codziennie od 10:00 do 20:00

Sprzedaż biletów sierpień codziennie od 10:00 do 19:00

Informacje

Kontakt:

tel. +48 22 648 48 11, 12  wew. 125 (informacji udziela recepcja pawilonu rekreacyjno-sportowego)

 

 

Jak do nas trafić oraz podstawowe informacje o obiekcie:

Do Parku Kultury w Powsinie  można dojechać autobusem, własnym samochodem lub rowerem. Do parku dojeżdża co drugi kurs linii 519. Prosimy zwrócić uwagę na nazwę przystanku końcowego danego autobusu. Samochód można zostawić na rozległym, bezpłatnym, częściowo utwardzonym szutrem placu postojowym zlokalizowanym przy ul. Opieńki. Rower można zostawić na niestrzeżonym parkingu rowerowym przy samym wejściu na teren basenu.

Osoby posiadające kartę parkingową osoby niepełnosprawnej mogą wjechać na teren Parku Kultury w Powsinie i pozostawić pojazd w miejscu nie utrudniającym przejazdu i przejścia. Po wjechaniu od ul. Opieńki  drogą z trylinki, znajduje się szlaban. Aby wjechać prosimy o zadzwonienie domofonem i okazanie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej. Obsługa otworzy szlaban.   Na terenie nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o poruszanie się pojazdem wyłącznie wzdłuż ul. Maślaków.

Wejście główne na teren basenu kąpielowego  znajduje się na wprost (około 100m) od wejścia po schodach od strony ul. Opieńki lub po lewej stronie po wejściu podjazdem z trylinki. Różnica wysokości poziomu terenu pomiędzy ul. Opieńki i Parkiem wynosi 12 m. Nachylenie drogi z trylinki przekracza 10%.  Kasa znajduje się przy samym wejściu w drewnianym budynku i  jest wyposażona w pętlę indukcyjną. Po minięciu kasy, po lewej stronie przy ścianie budynku został umieszczony plan tyflograficzny z zaznaczonymi atrakcjami basenu.

W przypadku kolejki osoby z niepełnosprawnościami mogą zostać wpuszczone poza kolejnością. Osoby korzystające z asysty psa przewodnika mogą wejść na teren basenu i korzystać z nim ze wszystkich pomieszczeń ogólnodostępnych oraz do strefy czystej basenu i brodzika. Nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia gdzie pies mógłby poczekać na właściciela.

Po zakupie biletu w kasie, każdy klient otrzymuje opaskę typu tyvek.  Z opaską można wychodzić z terenu basenu i wracać. Bilet jest ważny do zamknięcia basenu danego dnia.

Na przeciwko wejścia znajduje się budynek szatni. Po lewej stronie znajduje się wejście do szatni damskiej, po prawej wejście do szatni męskiej. Aby skorzystać z szatni przygotowanej dla osób z niepełnosprawnościami lub jako pokoju dla całych rodzin należy ominąć budynek z prawej lub lewej strony. Wejście do tej szatni znajduję się od strony basenu. Są to drugie drzwi, niezależnie od której strony będzie się szło. Szatnia dla osób z niepełnosprawnościami jest wyposażona w prysznic z siedziskiem i strefą manewrową. Główka prysznica nie jest regulowana. Toaleta wyposażona w uchwyty z możliwością transferu z przodu lub prawej strony. Umywalka jest wyposażona w przedłużony uchwyt i regulowane lustro.

Do dyspozycji są szafki ubraniowe. Aby z nich skorzystać należy wrzucić depozyt monety 2 zł. Jest on zwracany po zakończeniu korzystania z szafki.

W szatni dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się wózek basenowy oraz siedzisko umożliwiające skorzystanie z windy ułatwiającej wejście do niecki dużego basenu. Skorzystanie z wózka jest dobrowolne. Nie wymagamy przesiadania się na dedykowany wózek. Siedzisko dostępne w szatni pozwala na łatwe podpięcie do windy i opuszczenie do niecki dużego basenu kąpielowego.

Wejście do strefy czystej dużego basenu kąpielowego jest możliwe poprzez nogomyjkę umożliwiającą przejazd wózka. Strefa jest wyłożona dekiem kompozytowym. Basen nie posiada wyznaczonych torów pływackich.

Wejście na plac wodny jest możliwe bezpośrednio z alejki. Powierzchnia została wykonana z gumowego tartanu, na której ustawione zostały atrakcje rozpryskujące wodę.

Wejście do brodzika jest możliwe wyłącznie przez nogomyjkę posiadającą stopień o wysokości 10 cm.

Na terenie basenu alejki zostały wykonane z płyt betonowych, deków kompozytowych oraz utwardzonego kruszywa naturalnego. Występują niewielkie różnice wysokości do około 3 %.

Na terenie nie ma głosowego i świetlnego systemu alarmowego. Komunikaty wygłaszają ratownicy. Osoby głuche i słabosłyszące prosimy o zgłoszenie swojej obecności na terenie obiektu ratownikom obecnym na terenie niecki basenu.

Cennik

BILETY INDYWIDUALNE

Usługa Normalny Ulgowy
Bilet wstępu całodniowy 38,50 zł 27,50 zł
Bilet wstępu po 16:00 27,00 zł 19,00 zł
Karta Warszawiaka/ Karta Młodego Warszawiaka 35,00 zł 24,50 zł
Karta Warszawiaka/ Karta Młodego Warszawiaka wejście po 16:00 24,00 zł 16,50 zł
Bilet jednorazowy dla dziecka do 5 roku życia 0,00 zł
Wynajęcie leżaka* 15,00 zł 10,00 zł
Bilet jednorazowy dla placówek oświatowych prowadzonych przez m.st. Warszawa 19,00 zł
Opłata za zgubiony kluczyk do szatni 20,00 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Zwrotna kaucja za wynajęcie leżaka 10 zł (wnoszona gotówką)

 

 

AKCEPTUJEMY :

Z kartą medicover sport

  • pakiet FIT&more – brak dopłat
  • pozostałe pakiety – dopłata 15 zł (w godz. 10-16), 5 zł ( w godz. 16-20)
  • dzieci i seniorzy – brak dopłat

 

Akceptujemy Karty FItprofit

 

 

 

 

zdjęcie szafki ubraniowej w szatni budynku basenu

 

 

Szafki są dostępne w budynku szatni w ilości 100 szt. Na czas korzystania pobierany jest w automacie zamka depozyt w kwocie 2 zł (należy mieć przy sobie monetę o nominale 2 zł), zwracany po zakończeniu korzystania z szafki.

 

 

 

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE CENNIKA:

1. Bilet ulgowy na basen przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji): emerytom, rencistom, dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, studentom i osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom.

2. Bilet ulgowy na wynajęcie leżaka przysługuje za okazaniem ważnej legitymacji: emerytom, rencistom i osobom z niepełnosprawnościami.

3. Weteranom przysługuje możliwości bezpłatnego korzystania z kąpieliska.

4. Osoba dorosła – osoba, która ukończyła 18 rok życia.

5. Dziecko – osoba, która nie ukończyła 18 roku życia.

6. Dzieci do 5 roku życia – wstęp bezpłatny, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która opłaciła bilet wstępu.

7. Leżaki to ruchome miejsca do leżenia, które można wypożyczyć w kasie basenu. W celu wynajmu leżaka należy zgłosić kasjerowi taką chęć. Kasjer informuje o dostępności leżaków. Za wypożyczenie leżaka pobierana jest opłata zgodnie z cennikiem oraz zwrotna kaucja, która jest zwracana w momencie zwrotu leżaka. 

Plan basenu

Komunikat dotyczący jakości wody na pływalni odkrytej:

Obiekt Ocena jakości wody
Basen rekreacyjny duży spełnia wymagania
Basen rekreacyjny mały spełnia wymagania
Plac wodny spełnia wymagania

 

Komunikat o jakości wody na pływalni w Parku Kultury w Powsinie

Niniejszym podaje się do ogólnej wiadomości, informację o jakości wody basenowej w niecce dużego basenu rekreacyjnego, w systemie cyrkulacji dużego basenu rekreacyjnego, niecce małego basenu rekreacyjnego, w systemie cyrkulacji małego basenu rekreacyjnego, placu wodnym, zgodnie z parametrami ustalonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z dnia 2 grudnia 2015 r. poz. 2016):

Data badania: 5.08.2022 r. Aktualizacja komunikatu: 11.08.2022 godzina: 14:15

Duży basen rekreacyjny – brak przekroczeń

System cyrkulacji dużego basenu rekreacyjnego –  brak przekroczeń

Mały basen rekreacyjny – brak przekroczeń

System cyrkulacji małego basenu rekreacyjnego – brak przekroczeń

Plac wodny – brak przekroczeń

 

Tak zmieniał się Park Kultury w Powsinie – basen kąpielowy!

Nowoczesny zespół basenów kąpielowych  przystosowany dla dorosłych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Kompleks kąpielowo – wypoczynkowy usytuowany  na terenie  o powierzchni całkowitej 6368,19 m2. Z czego niecki basenów zajmują powierzchnię 475,64m2, wodny plac zabaw z nawierzchnią EPDM i wodotryskiem – 166,40 m2.

Basen na terenie Parku Kultury w Powsinie istnieje od 1958 roku. Ostatnio był remontowany w  2005 r., a obecna modernizacja, w odróżnieniu od poprzedniej, stanowi kompleksową przebudowę obiektu wraz z nowoczesnym zagospodarowaniem terenu wokół niecek basenowych.

Wymienione zostały elementy widoczne i niewidoczne dla użytkowników. Elementy niewidoczne to stacja uzdatniania wody i rurociągi. Z elementów widocznych uległo zmianie  pokrycie niecek basenów, zbudowano wodny plac zabaw i zjeżdżalnię wodną przy niecce głównej. Na terenie pojawiła się nowa mała architektura oraz  plac zabaw dla dzieci nawiązujący do wodnego charakteru miejsca. Przemianie uległ także budynek, w którym pojawiły się nowe bezobsługowe szatnie, toalety i prysznice. Budynek  zyskał nową elewację z elementami z drewna i drzwiami  wypełnionymi matowym szkłem.

W  zrealizowanym projekcie wzięto pod uwagę przystosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiła się wygodna szatnia z natryskiem
i  nogomyjka z łagodnymi zjazdami przed  wejściem do głównego basenu. Dzięki temu z obiektu mogą  korzystać osoby z trudnościami w poruszaniu się.

Zespół basenów składa się z niecki głównej ze zjeżdżalnią, o wymiarach 12,5 m x 25,0 m, głębokości  od 110 cm do 190 cm i brodzika ze stałymi elementami do zabawy o głębokości od 20 cm do 40 cm.

Całkowitą nowością jest strefa gdzie można wygodnie odpocząć przy basenie pod pergolami. W tej części zainstalowano drewniane leżanki nawiązujące wyglądem do elementów wyposażenia znajdujących się na terenie całego Parku Kultury. Przy basenie postawiono również kilka plażowych koszy do siedzenia.

Teren został skomponowany tak by strefy relaksu przenikały się z miejscami przeznaczonymi do aktywności. Zainstalowano  dwa przewijaki, ławki i stoliki z siedzeniami. Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw, jednego wodnego z zamgławiaczami, drugiego oddalonego nieco od niecek basenowych, gdzie ustawiono suchą zjeżdżalnię z siatkami do wspinania, zaprojektowane w formie barwnego statku.

Na terenie wokół basenów posadzono łącznie 1227 roślin. W tym 309  krzewów ozdobnych, 180 krzewów szpalerowych, 428 traw i bylin, 310 roślin cebulowych.
Teren po rekultywacji zyskał 2719,08 m2 trawników. Na terenie zainstalowano różnej wysokości kamienne gabiony w naturalny sposób dopełniające przestrzeń pomiędzy istniejącymi drzewami i alejkami.

Celem modernizacji terenu basenu kąpielowego było unowocześnienie obiektu i stworzenie optymalnych warunków dla wypoczynku. Mieszkańcy Warszawy
i okolic otrzymują  atrakcyjne  miejsce  zarówno architektonicznie, jak też pod względem przyrodniczym,  jednocześnie nawiązujące do leśnego charakteru Parku Kultury.

Zmodernizowany kompleks basenowy  tworzy spójną przestrzeń wraz z poprzednimi  inwestycjami w Parku Kultury w Powsinie: otwartym  jesienią 2018 roku placem gier z 18-dołkowym torem do minigolfa, boiskami do gier zespołowych i  posadowionym wśród drzew placem zabaw, służącym  gościom Parku Kultury od czerwca 2018 roku.

Basen kąpielowy w Parku Kultury w Powsinie składa się  z:

  • basenu głównego o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,0 m do 1,8 m wyposażonego w spiralną zjeżdżalnię o długości 25 m
  • brodzika dla dzieci o wymiarach 16,5 m x 8,5 m  i głębokości do 0,4 m
  • placu wodnego z atrakcjami wodnymi
  • suchego placu zabaw w kształcie statku
Skip to content