Plakat - podsumowanie sezonu 2020

Podsumowanie sezonu kulturalno – rekreacyjnego 2020 w Parku Kultury w Powsinie

Tegoroczny sezon był trudny dla wszystkich organizujących wydarzenia plenerowe. Ze względu na pandemię najpierw w ogóle nie wiedzieliśmy czy będziemy mogli organizować jakiekolwiek wydarzenia, a następnie musieliśmy znaleźć taką ich formułę, żeby spełnić obostrzenia i procedury wprowadzone w związku z koronawirusem COVID-19. Mimo tego udało nam się zaproponować kilka różnorodnych kulturalno – rekreacyjnych aktywności.

Wspólnie z warszawskimi bibliotekami zainaugurowaliśmy cykl „Warszawa Czyta w Powsinie”. Dzięki uprzejmości dzielnicy Mokotów w lipcu i sierpniu odwiedziła nas  Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego. Były animacje, aktorzy śpiewająco prezentowali znane wiersze dla dzieci, czytelnia na kółkach, spotkanie z autorką książek dla dzieci, wspólne czytanie wierszy i ich ilustrowanie. Gościliśmy Pana Poetę, bawiliśmy się z Pipi i mieliśmy rysunkowe safari. Gościem specjalnym jednego z wydarzeń „Warszawa czyta w Powsinie – Mokotów czyta w Powsinie” był Burmistrz Mokotowa Pan Rafał Miastowski. Zaplanowane w sierpniu spotkanie z biblioteką dzielnicy Wilanów musieliśmy niestety odwołać, ale mamy nadzieję, że wydarzenia z tego cyklu pojawią się również w przyszłym sezonie.

Na naszym kolorowym placu zabaw pojawiły się znane z poprzedniego sezonu teatry dla dzieci. Wraz z teatrem „Kultureska” tworzyliśmy mapę marzeń, a radomski „Teatr TAK” zaprezentował „Bajkę do zjedzenia”, „Benia w opałach” i „Koziołek Matołek rusza w świat”.

15 sierpnia, w dniu Wojska Polskiego, dzieci zmierzyły się z rysowaniem poświęconym żołnierzom i spotkały z animatorką wyczarowującą z balonów miecze, kwiaty i zwierzątka. Mogły też spróbować swoich sił w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych.

Nie zapomnieliśmy też o nieco starszych odwiedzających. W tym sezonie, wspólnie z Centrum Kultury Wilanów zaproponowaliśmy „szkołę kręgosłupa”. Uzupełnieniem zajęć lekcyjnych były spotkania z fundacją Dantian, która w wybrane letnie soboty prowadziła ćwiczenia Qigong – jednego z chińskich systemów ćwiczeń. Dodatkowo gościliśmy 3 zajęcia z cyklu JOGA W PARKU finansowane z Budżetu Obywatelskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym sezonie skorzystali z zaproponowanych przez nas aktywności i mamy nadzieję, że przyszłoroczny sezon nie będzie już pod znakiem pandemii.

 

Skip to content