plakat ze zdjęciami z wydarzeń kulturalno-rekreacyjnychbw Parku Kultury w Powsinie

Podsumowanie sezonu kulturalno- rekreacyjnego w Parku Kultury w Powsinie

Chcielibyśmy podziękować Wam za to że byliście z nami, że towarzyszyliście nam na wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych. Tegoroczny sezon  stawiał wiele pytań dotyczących przebiegu zaplanowanych wydarzeń . Cały czas próbujemy się przystosować do trudnych czasów jakimi jest walka z COVID 19. Sezon 2021 w Parku Kultury w Powsinie rozpoczął się 15 maja cyklem, dziewięciu zajęć- ćwiczeń Qigong, prowadzonym przez fundację Dantian. Była to kontynuacja zajęć zeszłorocznych, mogli w nich uczestniczyć wszyscy niezależnie od wieku. Pojawiły się również nowe zajęcia „Stretching i wzmacnianie” prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Zeszły rok  nie pozwolił nam na realizacje koncertów, ale w tym roku atrakcji kulturalnych nie brakował. Na scenie Amfiteatru mogliśmy usłyszeć dwukrotnie duet An Dreo E Karina w coverach znanego włoskiego zespołu Al Bano e Romina Power. Artyści przedstawili także kompozycje z własnego repertuaru. Nie zabrakło znanych utworów, jak : Ci sara, Sempre sempre czy Felicita. Swoją twórczość teatralno-muzyczną zaprezentował zespół Może Kiedyś Innym Razem w repertuarze o miłości dawnej i niedawnej. Mieliśmy możliwość słuchać smooth jazzu w wykonaniu Pauliny Barcz wraz z zespołem. Dla sympatyków operowych dźwięków zaprosiliśmy Olga Rusin- sopran, Wande Franek- alt, Grzegorza Hardej- kontratenor, Arnolda Kłymkiw – tenor i Kwartet smyczkowy The Tonacja. Mogliśmy usłyszeć m.in.: duet z operetki Franza Lehara pt. Wesoła wdówka – “Usta milczą dusza śpiewa” i standardy światowe, takie jak “Summertime” George’a Gershwina.

Z okazji Dnia wojska Polskiego wystąpił zespół BIG BAND RONDO z solistami w programie: tak jak wojsko nikt nie śpiewa. Zaśpiewali dla nas- Arkadiusz Gniewek- bas, Ryszard Wróblewski- tenor, Wioletta Sędzik- sopran.

Ostatnim koncertem w sezonie letnim był występ Quartetu smyczkowego Infinito. W składzie Paulina Burczyńska – I skrzypce, Kinga Politowska – II skrzypce, Zuzanna Wiśniewska – altówka, Klaudia Marzec – wiolonczela. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć w niezwykle ciekawych i ekspresyjnych aranżacjach standardy muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydarzenia przygotowane dla najmłodszych gości Parku Kultury w Powsinie. Na placu gier w małym amfiteatrze zaprezentowali się:

 

Teatr Tak w spektaklach :

  • „Przygody Łatka Wąchatka”- przedstawiająca perypetie różowego pieska z elementami edukacyjnymi takimi jak nauka angielskich słówek.
  • „Śmieciaki ratują świat”- podczas widowiska dzieci nauczyły się jak segregować śmieci, jak zachowywać się w lesie by nie przeszkadzać ich mieszkańcom, a mała orkiestra zagrała na instrumentach z recyklingu.
  • „Nadchodzi Pipi”- przygody małej rezolutnej Pipi

Teatr Bajka w spektaklu „Wielkie sprawy małej żaby”- aktorami były kukiełki. Po spektaklu dzieci mogły przyjrzeć im się bliżej. Wzbudziło to dziecięcą ciekawość.

 

Teatr Kultureska w spektaklach:

  • „Przebój lata”- spektakl musicalowy z pięknymi barwnymi kostiumami pełen wyjątkowych piosenek śpiewanych przez aktorów do których mogły dołączyć dzieci.
  • „Bukiet talentów”- muzyka, ruch animacja w interaktywnym spektaklu wraz z nauką prostych pojęć o recyklingu i segregacji odpadów

Teatr Pinokio w spektaklu „Igraszki smoków” z przedstawieniem kukiełkowym i animacjami. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w konkursach i zabawach, na pamiątkę zabrały wyczarowane z balonów przedmioty i miłe wspomnienia.

Mamy nadzieje, że kolejny rok będzie równie ciekawy i emocjonujący.

 

plakat ze zdjęciami z wydarzeń kulturalno-rekreacyjnychbw Parku Kultury w Powsinie
Podsumowanie sezonu 2021
Skip to content