Podsumowanie sezonu sportowego 2020 w Parku Kultury w Powsinie

Wraz z nadejściem jesieni zakończyliśmy sezon turniejów sportowych w Parku Kultury w Powsinie.

Mimo obostrzeń i procedur związanych z pandemią, nawiązując do  tradycji lat poprzednich,  udało się przeprowadzić turnieje, w których zmierzyło się liczne grono uczestników.

Sezon 2020 rozpoczęliśmy cyklem Turniejów tenisa ziemnego pod czujnym okiem sędziego Marcina Szybka.

Na tegoroczny cykl składały się trzy spotkania.
Zwycięzcami byli:
Turniej Tenisa ziemnego singiel mężczyzn – I miejsce Tomasz Kizler, II miejsce Grzegorz Jastrzębski,
III miejsce Grzegorz Michalak;
Turniej tenisa ziemnego  singiel kobiet – I miejsce Małgorzata Chołuj, II miejsce Małgorzata Piątkowska, III miejsce Agnieszka Tomaszewska;
Turniej Tenisa ziemnego debel mężczyzn – I miejsce Grzegorz Kizler i Mariusz Grzywacz, II miejsce Grzegorz Michalak i Radomir Rek, III miejsce Kamil Jankowski i Piotr Kowalski.

XXIII Grand Prix Turnieju tenisa stołowego w Parku Kultury w Powsinie zgromadziło zawodników zarówno stałych, jak i tych, którzy uczestniczyli w naszych zawodach po raz pierwszy. Szczególnie emocjonująca rozgrywka odbyła się pomiędzy dotychczasowym mistrzem – Grzegorzem Buze a pretendentem – Radosławem Wasilakiem. Meczowe emocje były tak duże, że zamarła nawet gra przy sąsiednich stołach. Tym razem wygrało doświadczenie, ale kto wie, co będzie w przyszłym roku? Sędzia Emil Batorowicz na zakończenie ogłosił zwycięzców XXIII Grand Prix Parku Kultury w Powsinie:
I miejsce – Grzegorz Buze,
II miejsce – Artur Kasprzak,
III miejsce – Rafał Kłobukowski.
Podczas ostatniego spotkania  16-tka zawodników z największą liczbą punktów w punktacji generalnej mogła zmierzyć się w Turnieju Masters. Wyniki tego spotkania wyglądały następująco:
I miejsce – Grzegorz Buze,
II miejsce – Kacper Olczak,
III miejsce – Artur Kasprzak.

Tegoroczne turnieje szachowe i symultanę poprowadził sędzia Piotr Szymański. W trakcie symultany każdy chętny mógł zmierzyć się z sędzią prowadzącym turnieje. Przy szachownicach zasiedli zarówno wytrawni jak i początkujący uczestnicy. Najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej w sezonie 2020:
I miejsce – Salim Shalabayev,
II miejsce – Noli Embradora,
III miejsce – Rafał Szymczak.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią udało się wraz z Polską Federacją Scrabble przeprowadzić III Plenerowy Turniej Scrabble o puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie. Dokładną relację można znaleźć tu:  http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=1136#relacja
Po dwóch kolejnych dniach zmagań Pan Rafał Wesołowski ogłosił wyniki:
I miejsce – Kazimierz Merklejn,
II miejsce – Mariusz Skrobosz,
III miejsce – Marek Reda.

Wszystkim uczestnikom sportowych zmagań dziękujemy za dostarczenie pozytywnych emocji,  prezentację zdrowej rywalizacji i chęć czynnego uczestnictwa w turniejach. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w przyszłorocznych turniejach zapraszamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie internetowej i profilu FB!!!

 

plakat podsumowujący sezon 2020 ze zdjeciami z wydarzeń sportowych które odbyły się w Parku Kultury w Powsinie.

Skip to content