baner Warszawa czyta w Powsinie

Warszawa czyta w Powsinie- Mokotów czyta w Powsinie

W najbliższą sobotę 8 sierpnia zapraszamy do Parku Kultury w Powsinie na Plac Zabaw. Wraz z Biblioteką Multimedialną dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów przygotowaliśmy kolejne wydarzenie z Cyklu „Warszawa czyta w Powsinie- Mokotów czyta w Powsinie”.

W PROGRAMIE:

12:00 „Muzyczne fanfary” – koncert dla dzieci. Zagra Małgorzata Dzikowska – solistka w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

13:00 „Co w wierszach piszczy? ” – wspólne czytanie wierszy i tworzenie ilustracji. Do czytania zaprasza Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski!

14:00 Spotkanie autorskie z Panem Poetą autorem zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią.

15:00 „Rysunkowe safari” – wspólne czytanie wierszy i tworzenie ilustracji.

A ponadto plenerowa czytelnia książek, studio baśni, zagadkowy rajd dla dzieci z nagrodami pod tytułem „Baw się z Pippi” .

Podczas spotkania dowiecie się skąd wydobywają się dźwięki i kto najgłośniej gra w orkiestrze. Wiecie może, jak wygląda dom, w którym śmieszy? Czym może skończyć się psia niedziela? Wyśledzicie to podczas wspólnego czytania książek a potem ilustrowania. Pan Poeta przedstawi wam ptasią menażerię: „ Kaczkę co przebrała miarkę”oraz „ Kruka, co kracze pokracznie”. Czytanie wierszy-„Rysunkowe safari” pozwoli poznać w jakim nastroju bywa wielbłąd i czy żółw jeździ koleją?

Zapraszamy!

Skip to content