Basen

Godziny otwarcia

Basen kąpielowy czynny codziennie od 10:00 do 20:00

Kasa basenu czynna codziennie od 10:00 do 19:00

Informacje

Kontakt:

tel. +48 22 648 48 11, 12  wew. 125 (informacji udziela recepcja pawilonu rekreacyjno-sportowego)

Cennik

BILETY INDYWIDUALNE

Usługa Normalny Ulgowy
Bilet wstępu całodniowy 35,00 zł 25,00 zł
Bilet wstępu po 16:00 24,50 zł 17,50 zł
Karta Warszawiaka/ Karta Młodego Warszawiaka 32,50 zł 22,50 zł
Karta Warszawiaka/ Karta Młodego Warszawiaka wejście po 16:00 22,00 zł 15,00 zł
Bilet jednorazowy dla dziecka do 5 roku życia 0,00 zł
Wynajęcie leżaka* 15,00 zł 10,00 zł
Bilet jednorazowy dla placówek oświatowych prowadzonych przez m.st. Warszawa 17,50 zł
Opłata za zgubiony kluczyk do szatni 20,00 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Zwrotna kaucja za wynajęcie leżaka 10 zł (wnoszona gotówką)

 

 

AKCEPTUJEMY :

 

 

Akceptujemy Karty FItprofit

 

 

zdjęcie szafki ubraniowej w szatni budynku basenu

 

 

Szafki są dostępne w budynku szatni w ilości 100 szt. Na czas korzystania pobierany jest w automacie zamka depozyt w kwocie 2 zł (należy mieć przy sobie monetę o nominale 2 zł), zwracany po zakończeniu korzystania z szafki.

 

 

 

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE CENNIKA:

1. Bilet ulgowy na basen przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji): emerytom, rencistom, dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, studentom i osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom.

2. Bilet ulgowy na wynajęcie leżaka przysługuje za okazaniem ważnej legitymacji: emerytom, rencistom i osobom z niepełnosprawnościami.

3. Weteranom przysługuje możliwości bezpłatnego korzystania z kąpieliska.

4. Osoba dorosła – osoba, która ukończyła 18 rok życia.

5. Dziecko – osoba, która nie ukończyła 18 roku życia.

6. Dzieci do 5 roku życia – wstęp bezpłatny, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która opłaciła bilet wstępu.

7. Leżaki to ruchome miejsca do leżenia, które można wypożyczyć w kasie basenu. W celu wynajmu leżaka należy zgłosić kasjerowi taką chęć. Kasjer informuje o dostępności leżaków. Za wypożyczenie leżaka pobierana jest opłata zgodnie z cennikiem oraz zwrotna kaucja, która jest zwracana w momencie zwrotu leżaka. Podstawą zwrotu kaucji jest przekazanie kasjerowi druku KP, który został wydany w momencie wypożyczenia.

Plan basenu

Komunikat dotyczący jakości wody na pływalni odkrytej:

Obiekt Ocena jakości wody
Basen rekreacyjny duży spełnia wymagania
Basen rekreacyjny mały spełnia wymagania
Plac wodny spełnia wymagania

Roczna ocena jakości wody w roku 2019.pdf

Komunikat o jakości wody na pływalni w Parku Kultury w Powsinie

Niniejszym podaje się do ogólnej wiadomości, informację o jakości wody basenowej w niecce dużego basenu rekreacyjnego, w systemie cyrkulacji dużego basenu rekreacyjnego, niecce małego basenu rekreacyjnego, w systemie cyrkulacji małego basenu rekreacyjnego, placu wodnym, zgodnie z parametrami ustalonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z dnia 2 grudnia 2015 r. poz. 2016):

Data badania: 9.07.2021 r.

Duży basen rekreacyjny – brak przekroczeń

System cyrkulacji dużego basenu rekreacyjnego – przekroczenie w zakresie parametru mętność powyżej 0,14; NTU

Mały basen rekreacyjny – brak przekroczeń

System cyrkulacji małego basenu rekreacyjnego – brak przekroczeń

Plac wodny – brak przekroczeń

Podjęte działania naprawcze:

  1. Dodatkowe płukanie filtrów

Aktualizacja komunikatu na tablicy informacyjnej: 22.07.2021r. o godz.10:00.

Planowany termin doprowadzenia jakości wody na pływalni: 23.07.2021r.

 

Tak zmieniał się Park Kultury w Powsinie – basen kąpielowy!

Nowoczesny zespół basenów kąpielowych  przystosowany dla dorosłych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Kompleks kąpielowo – wypoczynkowy usytuowany  na terenie  o powierzchni całkowitej 6368,19 m2. Z czego niecki basenów zajmują powierzchnię 475,64m2, wodny plac zabaw z nawierzchnią EPDM i wodotryskiem – 166,40 m2.

Basen na terenie Parku Kultury w Powsinie istnieje od 1958 roku. Ostatnio był remontowany w  2005 r., a obecna modernizacja, w odróżnieniu od poprzedniej, stanowi kompleksową przebudowę obiektu wraz z nowoczesnym zagospodarowaniem terenu wokół niecek basenowych.

Wymienione zostały elementy widoczne i niewidoczne dla użytkowników. Elementy niewidoczne to stacja uzdatniania wody i rurociągi. Z elementów widocznych uległo zmianie  pokrycie niecek basenów, zbudowano wodny plac zabaw i zjeżdżalnię wodną przy niecce głównej. Na terenie pojawiła się nowa mała architektura oraz  plac zabaw dla dzieci nawiązujący do wodnego charakteru miejsca. Przemianie uległ także budynek, w którym pojawiły się nowe bezobsługowe szatnie, toalety i prysznice. Budynek  zyskał nową elewację z elementami z drewna i drzwiami  wypełnionymi matowym szkłem.

W  zrealizowanym projekcie wzięto pod uwagę przystosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiła się wygodna szatnia z natryskiem
i  nogomyjka z łagodnymi zjazdami przed  wejściem do głównego basenu. Dzięki temu z obiektu mogą  korzystać osoby z trudnościami w poruszaniu się.

Zespół basenów składa się z niecki głównej ze zjeżdżalnią, o wymiarach 12,5 m x 25,0 m, głębokości  od 110 cm do 190 cm i brodzika ze stałymi elementami do zabawy o głębokości od 20 cm do 40 cm.

Całkowitą nowością jest strefa gdzie można wygodnie odpocząć przy basenie pod pergolami. W tej części zainstalowano drewniane leżanki nawiązujące wyglądem do elementów wyposażenia znajdujących się na terenie całego Parku Kultury. Przy basenie postawiono również kilka plażowych koszy do siedzenia.

Teren został skomponowany tak by strefy relaksu przenikały się z miejscami przeznaczonymi do aktywności. Zainstalowano  dwa przewijaki, ławki i stoliki z siedzeniami. Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw, jednego wodnego z zamgławiaczami, drugiego oddalonego nieco od niecek basenowych, gdzie ustawiono suchą zjeżdżalnię z siatkami do wspinania, zaprojektowane w formie barwnego statku.

Na terenie wokół basenów posadzono łącznie 1227 roślin. W tym 309  krzewów ozdobnych, 180 krzewów szpalerowych, 428 traw i bylin, 310 roślin cebulowych.
Teren po rekultywacji zyskał 2719,08 m2 trawników. Na terenie zainstalowano różnej wysokości kamienne gabiony w naturalny sposób dopełniające przestrzeń pomiędzy istniejącymi drzewami i alejkami.

Celem modernizacji terenu basenu kąpielowego było unowocześnienie obiektu i stworzenie optymalnych warunków dla wypoczynku. Mieszkańcy Warszawy
i okolic otrzymują  atrakcyjne  miejsce  zarówno architektonicznie, jak też pod względem przyrodniczym,  jednocześnie nawiązujące do leśnego charakteru Parku Kultury.

Zmodernizowany kompleks basenowy  tworzy spójną przestrzeń wraz z poprzednimi  inwestycjami w Parku Kultury w Powsinie: otwartym  jesienią 2018 roku placem gier z 18-dołkowym torem do minigolfa, boiskami do gier zespołowych i  posadowionym wśród drzew placem zabaw, służącym  gościom Parku Kultury od czerwca 2018 roku.

Basen kąpielowy w Parku Kultury w Powsinie składa się  z:

  • basenu głównego o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,0 m do 1,8 m wyposażonego w spiralną zjeżdżalnię o długości 25 m
  • brodzika dla dzieci o wymiarach 16,5 m x 8,5 m  i głębokości do 0,4 m
  • placu wodnego z atrakcjami wodnymi
  • suchego placu zabaw w kształcie statku
Skip to content